Aktualności

  • Erasmus + studia -  wyjazdy w semestrze letnim 2018/2019

    Dodatkowa rekrutacja do 31.10.2018.

    Szczegóły u koordynatora wydziałowego programu Eramus+.

  • Z powodu szkolenia pracowników w poniedziałek 15.10.2018 Biuro Współpracy Międzynarodowej p.36 (parter) będzie nieczynne. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z pracownikami BWM w p.320 (III piętro). Przepraszamy za niedogodności.

    Due to staff training on Monday, 15th October 2018 the International Office, room 36 (ground floor) will be closed. In urgent cases please contact International Office staff in room 320 (3rd floor). Sorry for all inconveniences.

Przed wyjazdem

Twoje dane z Formularza Zgłoszeniowego wysłane on-line do Biura Współpracy Międzynarodowej zostaną następnie przekazane do uczelni zagranicznej, która w odpowiedzi powinna skontaktować się z Tobą (list lub e-mail), żeby poinformować o dodatkowych formalnościach, jakich należy dopełnić przed wyjazdem oraz warunkach studiowania na uczelni zagranicznej. Będą to np. dodatkowe formularze do wypełnienia i odesłania, informacja o zakwaterowaniu, listy przedmiotów do wyboru, informacja o roku akademickimoferta, kursów językowych (opcjonalnie!) itd. Uczelnia może też poprosić o potwierdzenie przyznania stypendium, które będzie do pobrania z Twojego indywidualnego konta na stronie BWM.

WAŻNE: W przypadku braku informacji ze strony uczelni zagranicznej poszukaj ich na www uczelni zagranicznej (informacje skierowane do „Erasmus incoming students” lub „exchange students”).Większość uczelni posiada te informacje na swoich stronach internetowych.

Nie zapomnij o zarezerwowaniu miejsca w akademiku! Im szybciej wyślesz aplikację, tym masz większe szanse na otrzymanie lepszego, być może tańszego i bliżej centrum, czy uniwersytetu położonego akademika. Często warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest konieczność wpłacenia kaucji, która później zostanie Ci zwrócona lub rozliczona, jak opłata za zakwaterowanie.

Nie wszystkie uczelnie zagraniczne zapewniają miejsca w akademiku dla studentów Erasmusa. W takich przypadkach można liczyć na ich pomoc w znalezieniu stancji czy pokoju w mieszkaniu studenckim.

Dopilnuj, aby nie przekraczać wyznaczonych przez uczelnie zagraniczną terminów odsyłania dokumentów!

Po odesłaniu wszelkich wymaganych dodatkowych formularzy ( zdarza się też, że uczelnia nie ma żadnych dodatkowych wymagań formalnych) uczelnia zagraniczna powinna poinformować Cię o przyjęciu na studia.

Jeżeli niepokojąco długo (tzn. do wyjazdu pozostał tylko miesiąc) nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi ze strony uczelni zagranicznej, to nie czekaj do ostatniej chwili, napisz e-maila do któregoś z pracowników biura Erasmusa w uczelni zagranicznej z zapytaniem, czy Twoja aplikacja dotarła na wskazany adres lub skontaktuj się z Biurem Współpracy Międzynarodowej na uczelni macierzystej.

Zarejestruj wyjazd w Systemie MSZ Odyseusz.