Aktualności

  • Szanowni Państwo,

    informujemy, że część Biura Współpracy Międzynarodowej - pokój 120 został przeniesiony do pokoju 36 na parterze.  

  • We are pleased to announce the Seminar "Building a civil society in Europe", which will be held at the Faculty of Law, Administration and Economics of the University of Wrocław, Poland, from 20 to 23 September 2017. The Seminar is jointly hosted by the Faculty of Law, Administration and Economics of the University of Wrocław and Konrad Adenauer Foundation.

     

    Overview

    The Seminar “Building a civil society in Europe” is organised by the Faculty of Law, Administration and Economics of the University of Wrocław and the Konrad Adenauer Foundation. The objective of the course is to provide participants with a general outline of the civil society institutions introduced in Europe. The lectures will be held in English.

Przed wyjazdem

Twoje dane z Formularza Zgłoszeniowego wysłane on-line do Biura Współpracy Międzynarodowej zostaną następnie przekazane do uczelni zagranicznej, która w odpowiedzi powinna skontaktować się z Tobą (list lub e-mail), żeby poinformować o dodatkowych formalnościach, jakich należy dopełnić przed wyjazdem oraz warunkach studiowania na uczelni zagranicznej. Będą to np. dodatkowe formularze do wypełnienia i odesłania, informacja o zakwaterowaniu, listy przedmiotów do wyboru, informacja o roku akademickimoferta, kursów językowych (opcjonalnie!) itd. Uczelnia może też poprosić o potwierdzenie przyznania stypendium, które będzie do pobrania z Twojego indywidualnego konta na stronie BWM.

WAŻNE: W przypadku braku informacji ze strony uczelni zagranicznej poszukaj ich na www uczelni zagranicznej (informacje skierowane do „Erasmus incoming students” lub „exchange students”).Większość uczelni posiada te informacje na swoich stronach internetowych.

Nie zapomnij o zarezerwowaniu miejsca w akademiku! Im szybciej wyślesz aplikację, tym masz większe szanse na otrzymanie lepszego, być może tańszego i bliżej centrum, czy uniwersytetu położonego akademika. Często warunkiem potwierdzenia rezerwacji jest konieczność wpłacenia kaucji, która później zostanie Ci zwrócona lub rozliczona, jak opłata za zakwaterowanie.

Nie wszystkie uczelnie zagraniczne zapewniają miejsca w akademiku dla studentów Erasmusa. W takich przypadkach można liczyć na ich pomoc w znalezieniu stancji czy pokoju w mieszkaniu studenckim.

Dopilnuj, aby nie przekraczać wyznaczonych przez uczelnie zagraniczną terminów odsyłania dokumentów!

Po odesłaniu wszelkich wymaganych dodatkowych formularzy ( zdarza się też, że uczelnia nie ma żadnych dodatkowych wymagań formalnych) uczelnia zagraniczna powinna poinformować Cię o przyjęciu na studia.

Jeżeli niepokojąco długo (tzn. do wyjazdu pozostał tylko miesiąc) nie otrzymujesz żadnej odpowiedzi ze strony uczelni zagranicznej, to nie czekaj do ostatniej chwili, napisz e-maila do któregoś z pracowników biura Erasmusa w uczelni zagranicznej z zapytaniem, czy Twoja aplikacja dotarła na wskazany adres lub skontaktuj się z Biurem Współpracy Międzynarodowej na uczelni macierzystej.

Zarejestruj wyjazd w Systemie MSZ Odyseusz.