Wiadomości z BWM z ostatniego tygodnia

Additional recruitment for Erasmus+ Studies (mobility in the summer semester 23/24)

Additional recruitment for Erasmus+ Student Exchange program

Number of places: 100

mobility period: summer semester 2023-24

End of recruitment: until places are filled

Number of places: table

For recruitment purposes, please contact the program coordinator

Detailed information: Recruitment for Erasmus study

Dodatkowa rekrutacja Erasmus+ Studia na wyjazdy w semestrze letnim 23/24

Additional recruitment for Erasmus+ Student Exchange program

Number of places: 100

mobility period: summer semester 2023-24

End of recruitment: until places are filled

Number of places: table

For recruitment purposes, please contact the program coordinator

Detailed information: Recruitment for Erasmus study

Exchange Program to the US

Informujemy o naborze wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów naukowych na amerykańskich uczelniach w roku akademickim 2024/2025 w ramach programu Exchange Program to the US.

GRANTY PRZYZNAWANE SĄ WE WSZYSTKICH DYSCYPLINACH NAUKOWYCH W TRZECH KATEGORIACH:

Kosciuszko Foundation Fellowship skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Trwające od 3 do 6 miesięcy stypendium umożliwia osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych, instytucjach rządowych lub organizacjach pozarządowych.

Kosciuszko Foundation Grants to  granty trwające od 3 do 6 miesięcy  przeznaczone dla studentów i studentek studiów doktoranckich na polskich uczelniach. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, lub organizacji pozarządowej w USA.

Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship, przyznawane jest polskim wykładowcom, mającym zamiar prowadzić zajęcia na temat historii, kultury i literatury polskiej na amerykańskich uczelniach. Przyznawane są  maksymalnie na 9 miesięcy.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej:

https://the kf.org/scholarship/exchange-program-to-the-us-grants-and-fellowships/

Wnioski można składać do 15 listopada 2023 r.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org

The Kosciuszko Foundation, Inc. (Fundacja Kościuszkowska), założona w Nowym Jorku w roku 1925, od ponad 90 lat działa w Stanach Zjednoczonych i w Polsce na rzecz pogłębiania więzi między oboma krajami poprzez programy edukacyjne oraz wymianę naukową i kulturalną. Co roku Fundacja przeznacza prawie milion dolarów na stypendia i granty badawcze dla polskich naukowców, przyjazdy amerykańskich uczonych do Polski, udział amerykańskich studentów w szkołach letnich na polskich uniwersytetach oraz naukę języka angielskiego w Polsce w ramach letnich obozów językowych.

the kf

Calls for Research-in-Residence Fellowships and Research Event Funding - University of Passau

Stypendia badawcze w ramach rezydencji i finansowanie wydarzeń badawczych.

Do programów przyjmowane są zgłoszenia zarówno od badaczy o międzynarodowej renomie, jak i młodych badaczy ze stopniem doktora, którzy prowadzą badania w dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, ekonomii, prawa, informatyki i matematyki.

W załączeniu znajdują się zaproszenia do składania wniosków o stypendia badawcze w rezydencjach i finansowanie wydarzeń naukowych, a także odpowiednie wytyczne dotyczące składania wniosków.

Ulotkę zawierającą ogólne informacje na temat Passau International Centre for Advanced Interdisciplinary Studies (PICAIS), które ogłasza konkursy, można pobrać tutaj.

Stypendia badawcze w ramach rezydencji i finansowanie wydarzeń badawczych.

Dodatkowy nabór na wyjazdy studenckie w ramach UMÓW BILATERALNYCH

Biuro Współpracy Międzynarodowej ogłasza dodatkowy nabór na semestralny wyjazd studencki w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 w ramach umów bilateralnych.