Welcome to Poland

Logotypy EFS RP NAWA UE

W ramach projektu Welcome to Poland finansowanego ze środków NAWA Biuro Współpracy Międzynarodowej zorganizowało szkolenia z komunikacji międzykulturowej dla pracowników administracyjnych i akademickich pracujących bezpośrednio ze studentami międzynarodowymi oraz szkolenia językowe dla kadry naszej uczelni.

Zrealizowaliśmy 14 intensywnych wyjazdowych kursów języka angielskiego, a 51 pracowników dydaktycznych i administracyjnych UWr wzięło udział w 18-godzinnych szkoleniach z zakresu kompetencji międzykulturowych.

Ponadto w ramach projektu powstała aplikacja mobilna Jungle Book ułatwiająca studentom i gościom odwiedzającym UWr orientację na naszej uczelni, w mieście i kraju. Aplikacja, oprócz informacji o historii i kulturze Polski, informacji praktycznych o życiu we Wrocławiu (komunikacja miejska, wynajem mieszkania, praca i praktyki, podróże po Polsce) i na uczelni (USOSweb, legitymacja studencka, dziekanaty, stypendia, programy wymiany) zawiera także część poświęconą komunikacji międzykulturowej i moduł stanowiący rodzaj słowniczka pomocnego przy komunikacji w sprawach związanych ze studiami.

 

Pobierz aplikację

Apple App Store Google Play