Wiadomości z BWM z ostatniego tygodnia

Calls for Research-in-Residence Fellowships and Research Event Funding - University of Passau

Stypendia badawcze w ramach rezydencji i finansowanie wydarzeń badawczych.

Do programów przyjmowane są zgłoszenia zarówno od badaczy o międzynarodowej renomie, jak i młodych badaczy ze stopniem doktora, którzy prowadzą badania w dziedzinach humanistyki, nauk społecznych, ekonomii, prawa, informatyki i matematyki.

W załączeniu znajdują się zaproszenia do składania wniosków o stypendia badawcze w rezydencjach i finansowanie wydarzeń naukowych, a także odpowiednie wytyczne dotyczące składania wniosków.

Ulotkę zawierającą ogólne informacje na temat Passau International Centre for Advanced Interdisciplinary Studies (PICAIS), które ogłasza konkursy, można pobrać tutaj.

Stypendia badawcze w ramach rezydencji i finansowanie wydarzeń badawczych.

Dodatkowy nabór na wyjazdy studenckie w ramach UMÓW BILATERALNYCH

Biuro Współpracy Międzynarodowej ogłasza dodatkowy nabór na semestralny wyjazd studencki w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 w ramach umów bilateralnych.

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i firma Intel - w ramach wieloletniej współpracy na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii - ruszają z drugą edycją programu stypendialnego dla dziewczyn w STEM (science, technology, engineering, mathematics).

Program stypendialny „New Technologies for Women – Ukraine” skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2023 studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej/życiowej.

Na program składają się:

– 10-miesięczne stypendium finansowe w wysokości 12 000 zł brutto (wypłacane w dwóch ratach),

– warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland,

– sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies,

oraz bezpłatny udział w Perspektywy Women in Tech 2024 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet w STEM, Tech & IT.

Do programu  “New Technologies for Women - Ukraine” mogą aplikować:

• pochodzące z Ukrainy studentki oraz doktorantki kształcące się na polskich uczelniach technicznych i uniwersyteckich na kierunkach STEM (lista uczelni i kierunków),
  • pochodzące z Ukrainy absolwentki liceum, rozpoczynające studia w obszarze STEM w roku akademickim 2023/2024,
  • kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • posiadać status studentki/doktorantki przez cały następny rok akademicki,
  • dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki/doktorantki.
  •

Rekrutacja do programu “New Technologies for Women - Ukraine” jest dwuetapowa i składa się z następujących części:

• ETAP I (od 14 czerwca do 25 sierpnia 2023) – przyjmowanie wniosków on-line poprzez formularz elektroniczny na stronie Projektu: www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/  oraz weryfikacja formalna wniosków.
  • ETAP II (do 8 września 2023) – wyłonienie 50 laureatek w drodze konkursu zgłoszeń
  •

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 25 sierpnia 2023 r.

Więcej o programie:  www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/

Intensywny Kurs Mieszany (BIP) na Uniwersytecie w Trydencie

Uniwersytet w Trydencie zaprasza na Intensywny Kurs Mieszany  w ramach programu ERASMUS+