Aktualności

 • Erasmus + studia -  wyjazdy w semestrze letnim 2018/2019

  Dodatkowa rekrutacja do 31.10.2018.

  Szczegóły u koordynatora wydziałowego programu Eramus+.

 • Z powodu szkolenia pracowników w poniedziałek 15.10.2018 Biuro Współpracy Międzynarodowej p.36 (parter) będzie nieczynne. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z pracownikami BWM w p.320 (III piętro). Przepraszamy za niedogodności.

  Due to staff training on Monday, 15th October 2018 the International Office, room 36 (ground floor) will be closed. In urgent cases please contact International Office staff in room 320 (3rd floor). Sorry for all inconveniences.

ISEP

Uniwersytet Wrocławski w Programie ISEP

W grudniu 2005 roku Uniwersytet Wrocławski przystąpił do ogólnoświatowej sieci wymiany studenckiej ISEP (International Students Exchange Programme). W Programie uczestniczy 250 uniwersytetów z całego świata, w tym 132 uczelni amerykańskich.

W pierwszych latach uczestnictwa naszego Uniwersytetu w Programie realizowane będą wyjazdy jednosemestralne tylko na uczelnie w Stanach Zjednoczonych.

Student wyjeżdżający:

 • pokrywa koszt utrzymania studenta zagranicznego, który przyjeżdża w ramach wymiany na Uniwersytet Wrocławski - wpłacając jednorazowo do kasy uniwersyteckiej stypendium w wysokości 4500 PLN (900 PLN x 5 miesięcy)
 • pokrywa "application fee" w wysokości 395 $
 • zwolniony jest z opłat za studia na uczelni amerykańskiej oraz otrzymuje bezpłatne miejsce w domu studenckim i wyżywienie,
 • pokrywa koszty ubezpieczenia w USA (ok.200 $) oraz koszty wizy (ok.160$),
 • pokrywa koszty rejestracji w systemie SEVIS, co jest konieczne do aplikowania o wizę studencką (200$),
 • pokrywa koszty biletów lotniczych*.

*Uniwersytet Wrocławski dofinansowuje podróż w kwocie 2000 PLN.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: Agata Nowak agata.nowak@uwr.edu.pl lub Urszula Broda: urszula.broda@uwr.edu.pl


UWAGA

Studenci, którzy w jednym roku akademickim chcą skorzystać z programu ISEP i innego programu wymiany, np. Erasmus +, powinni zapoznać się z wewnętrzymi regulacjami               w Instytutach/Wydziałach dotyczącymi wyjazdów na różne programy w tym samym roku akademickim.

 

Więcej informacji www.isep.org