International Spring School "Abkhazia: From Ancient Times to the Present" (Historical-Culturological Aspects)

W imieniu Ambasady Gruzji w Warszawie serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w III Międzynarodowej Szkole Wiosennej „Abchazja: Od starożytności do współczesności (aspekty historyczno-kulturowe) – 2024”.

Projekt ten jest realizowany we współpracy z Uniwersytetem Stanowym Sokhumi, przy wsparciu finansowym Shota Rustaveli National Science Foundation w ramach "A Grant Competition Supporting 2023 Georgian Occupied Territories Studying National Research Projects and the International Scientific Events". Głównym celem projektu jest poznanie historii okupowanego terytorium Gruzji i jej integralnej części, Autonomicznej Republiki Abchazji, w oparciu o współczesne kryteria naukowe.

Międzynarodowa Szkoła Wiosenna przyjmuje młodych badaczy i studentów (magistrów, doktorantów) zainteresowanych gruzińską historią i kulturą.

Formularze zgłoszeniowe należy przesyłać na adres e-mail: abkhazia.school@manuscript.ge nie później niż do 1 marca 2024 r.