Stowarzyszenie Top 500 Innovators, zrzeszające naukowców, przedsiębiorców a także specjalistów z zakresu transferu technologii i komercjalizacji oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, która umożliwia wymianę naukową i kulturową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi zapraszają do udziału w programie mentoringowym TopMinds.
TopMinds to program mentoringowy, który otwiera młodym, polskim naukowcom i naukowczyniom drzwi do międzynarodowej kariery. Dotychczas odbyło się pięć edycji programu, z których skorzystało już niemal 175 młodych osób oraz ich mentorów i mentorek!
Dla kogo jest ten program?
Do wzięcia udziału w TopMinds 2023 organizatorzy zapraszają studentów i studentki ostatniego roku studiów magisterskich, którzy planują swoją karierę w obszarze nauki oraz osoby przygotowujące rozprawy doktorskie na polskich uczelniach lub instytucjach naukowych oraz badawczych.
Mile widziane zgłoszenia od osób wyróżniających się na polu naukowym, pełnych pasji i ambicji, stawiających nie tylko na sukces w środowisku akademickim, ale też nieustanny rozwój.
Dlaczego warto?
Program TopMinds to mentoring oparty na budowaniu relacji, indywidualnym podejściu oraz transferze wiedzy i doświadczeń. Dlatego każdy i każda z uczestników i uczestniczek ma wyjątkową szansę realizować się pod opieką jednego ze współpracujących z nami naukowców, ekspertek i ekspertów, reprezentujących różne dziedziny nauki i kultury - absolwentów programów Fulbrighta i Top 500 Innovators. Wyjątkowość i skuteczność tego podejścia potwierdzają sami uczestnicy: https://topminds.pl/relacje/
W nadchodzącym roku na uczestników i uczestniczki czekają również szkolenia na tematy takie jak prawo autorskie w nauce i zarządzanie danymi naukowymi.
Program TopMinds pozwala zdobyć wiedzę, wzmocnić kluczowe kompetencje, poszerzyć swoją sieć kontaktów oraz poznawać dobre praktyki pod okiem wybitnych specjalistów i specjalistek!
Partnerami tegorocznej edycji są: Politechnika Częstochowska - najstarsza i największa uczelnia w regionie częstochowskim z ponad 70-letnią tradycją oraz Visnea - zespół międzynarodowych ekspertów, który kompleksowo wspiera naukowców i środowiska akademickie w prowadzeniu projektów naukowych, zarządzaniu pracami B+R czy rozwijaniu przedsiębiorczości akademickiej.
Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, formularz zgłoszeniowy i pełna lista mentorów i mentorek dostępne są na stronie https://topminds.pl/edycja-2023/
KALENDARZ:
- 7 XI do godz. 16:00 – deadline na zgłoszenia do programu
- 8-25 XI – ocena zgłoszeń (I etap)
- 30 XI – 2 XII – rozmowa kandydatów z komitetem (II etap)
- 9 XII – briefing online dla kandydatów na mentees
- 12-16 XII – rozmowa mentees z mentorami – max. 3 rozmowy na mentees (III etap)
- do 19 XII – wskazanie preferencji przez mentorów (IV etap)
- 22 XII – ogłoszenie wyników rekrutacji
Zachęcamy do wzięcia udziału w programie i do przekazania informacji dalej. W razie pytań prosimy o kontakt z organizatorami: info@topminds.pl