fbpx Organizacje społeczne w Polsce udzielające wsparcia prawnego cudzoziemcom i cudzoziemkom, uchodźcom i uchodźczyniom | Biuro Współpracy Międzynarodowej

Organizacje społeczne w Polsce udzielające wsparcia prawnego cudzoziemcom i cudzoziemkom, uchodźcom i uchodźczyniom

Szanowni Państwo,

W styczniu 2021 roku Stowarzyszenie Interwencji Prawnej (Warszawa), Stowarzyszenie Homo Faber (Lublin) i Stowarzyszenie Nomada (Wrocław) – jedne z największych organizacji społecznych w Polsce udzielające wsparcia prawnego cudzoziemcom i cudzoziemkom, uchodźcom i uchodźczyniom rozpoczęły wspólne działanie pod hasłem "Wyjść z cienia”.

W ramach współpracy partnerskiej oferujemy nieodpłatną pomoc prawną, proceduralną i językową osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami na tle etnicznym, religijnym, narodowościowym, czy z powodu koloru skóry.

 

Jak pomagamy?

· Prowadzimy punkty nieodpłatnego poradnictwa prawnego. Prawniczki, radcowie i adwokaci udzielają wsparcia prawnego na dwa sposoby: zdalnie (e-maile, telefony, komunikatory) i osobiście - w siedzibach naszych organizacji oraz towarzyszą klientkom i klientom w załatwianiu spraw administracyjnych. Mamy w zespołach psychologów i mediatorów.

· Spotkania i konsultacje są poufne, bezpłatne, z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa osobie pokrzywdzonej przestępstwem.

· Wsparcie prowadzimy w językach niezbędnych do swobodnej komunikacji z osobami zgłaszającymi się. Jeśli wymagane jest tłumaczenie – zapewniamy je.

 

Jak skorzystać z pomocy?

 

W Lublinie należy zgłosić się do Stowarzyszenia Homo Faber

Mail: info@hf.org.pl

Telefon: 602 430 868

Strona www: hf.org.pl/ao/index.php?id=2530

 

We Wrocławiu należy zgłosić się do Stowarzyszenia Nomada Mail: counselling@nomada.info.pl

Telefon: +48 791 576 459 Strona www: https://nomada.info.pl/wyjsc-z-cienia-wsparcie-pokrzywdzonych-przestepstwami-motywowanymi-uprzedzeniami

 

W Warszawie należy zgłosić się do Stowarzyszenia Interwencji Prawnej

Mail: biuro@interwencjaprawna.pl

Telefon: 792 568 561 Strona www:https://interwencjaprawna.pl/tag/wyjsc-z-cienia

 

Wsparcie jest bezpłatne, dla wszystkich potrzebujących.

 

Zależy nam na dotarciu z informacją do osób, które mogą potrzebować naszej pomocy. W obecnej sytuacji braku fizycznego dostępu do miejsc użyteczności publicznej (szkół, urzędów, placówek pomocy społecznej) ważne, by informacje były widoczne w sieci.

Będziemy bardzo wdzięczni za przekazywanie wiadomości dalej, a w razie pytań prosimy o kontakt z organizacjami odpowiedzialnymi za działanie w jednym z trzech miast.