Fulbright Slavic Award (FSA)

fulbright

Szanowni Państwo

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza pracowników dydaktycznych lub naukowo-dydaktycznych do ubiegania się o stypendium Fulbright Slavic Award (FSA) na rok akademicki 2019-2020.  FSA umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch amerykańskich uniwersytetów współpracujących z Komisją.

Kto może ubiegać się o stypendium?
Pracownicy dydaktyczni lub naukowo-dydaktyczni ze stopniem minimum doktora, zatrudnieni w polskich jednostkach naukowych, którzy specjalizują się w kulturze i historii Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

Zakres tematyczny i informacja o uniwersytetach goszczących:
Stypendium, trwające 3 lub 4 miesiące, umożliwia prowadzenie zajęć ze studentami na jednym z dwóch poniższych uniwersytetów w USA:

* University of Washington, Seattle, Department of Slavic Languages and Literatures - wyjazd na 3 miesiące: kurs o tematyce literaturoznawczej, filmoznawczej lub kulturoznawczej, w perspektywie historycznej, społecznej lub politycznej, skoncentrowane wokół kultury polskiej

* University of Illinois, Chicago, The School of Literatures, Cultural Studies, and Linguistics - wyjazd na 4 miesiące: kursy o tematyce kulturoznawczej, z obszaru gender studies lub filmoznawczej/medioznawczej w kontekście Europy Środkowo-Wschodniej

Jak ubiegać się o stypendium?

Wniosek należy wypełnić za pośrednictwem systemu Embark

Termin przesyłania zgłoszeń:
Nabór wniosków trwa do 18 stycznia 2019r.

Szczegółowe informacje:
Pełen opis programu, informacje o kryteriach konkursu i wymaganych dokumentach znajdą Państwo na stronie Komisji Fulbrighta pod adresem:  http://www.fulbright.edu.pl/slavic/

Zachęcamy Państwa do wysyłania zgłoszeń na Fulbright Slavic Award oraz przesyłania informacji o konkursie do zaprzyjaźnionych wydziałów, instytutów i naukowców.