Postdoc

Stypendia postdoc w ramach Marie Curie Action w Uniwersytecie Jaen

stypendia postdoc w ramach Marie Skłodowska-Curie Actions at the University of Graz (Austria)

Poniżej informacja w języku angielskim:

Marie Skłodowska-Curie Actions at the University of Graz (Austria)
You are a highly qualified and motivated PostDoc looking for funding to do research abroad?

This is how the University of Graz will help you to apply for an Individual Fellowship (IF) within
the Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCAs):

• Receive up to 400 € for your travelling costs to Austria
  • Attend a free intensive workshop on the application for MSCA – IFs in Graz
  • Boost your chances by getting to know in person your mentor and possibilities

Stypendia postdoc w ramach programu Marie Skłodowska - Curie Actions (MSCA) na Uniwersytecie w Padwie

Uniwersytet w PAdwie zaprasza do składania aplikacji. Szczegółowe informacje na stronie programu.

Stypendia International Postdoctoral Fellowship Opportunity w EPFL (Marie Curie Actions)

Stypendia postdoc w ramach programu Marie Curie Action COFUND na Ecole Polytechnique Federale de Lusanne w Szwajcarii.

Stypendia dla naukowców Marie Curie Fellowship na Uniwersytecie w Konstancji

Uniwersytet w Konstancji ogłasza nabór na stypendia w ramach programu Marie Curie. Aplikacje należy składać on-line do 15.03.2013. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej.

Subskrybuj zawartość