Niemcy

Stypendia BAYHOST

Poniżej informacja w j.niemieckim i angielskim:

Stypendia w Bawarii dla studentów II i III stopnia

Poniżej informacje w j.niemieckim i angielskim:

plakat do pobrania

Stypendia DAAD na rok akademicki 2016/2017

Poniżej link do pobrania broszury informacyjnej o stypendiach DAAD na rok akademicki 2016/2017 dla studentów, doktorantów, abolwentów i pracowników polskich uczelni.

Informacji można również szukać na stronie www.daad.pl

BROSZURA DO POBRANIA

Stypendia KAAD na pobyty naukowe i studyjne w Niemczech

Program stypendialny na rzecz Europy środkowo- Wschodniej Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V KAAD (www.kaad.de) (Katolicka Akademicka Służba Wymiany) zaprasza studentów po ukończonym 6. semestrze studiów, absolwentów i pracowników naukowych do aplikowania o stypendia na pobyty studyjne i naukowe w Niemczec.

Szegółowe informacje (link).

Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie

Zapraszamy na cykl wykładów pod tytułem Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie organizowany wspólnie przez UNiwersytet Wrocławski oraz Technische Universitaet Dresden.

Szczegółówy program dostępny w języku niemieckim na stronie TU Dresden.

Stypendia dla doktorantów i pracowników w TU Dresden

Poniżej znajdą Państwo ofertę tygodniowych stypendiów dla doktorantów i pracowników Wydziału Filologicznego, Nauk Historycznych i Pedagogicznych (Instytut Psychologii), Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na TU Dresden.

Program Stypendialny Copernicus Berlin

Poniżej znajdą Państwo treść ogłoszenia od organizatora stypendium, stowarzyszenia Copernicus Berlin e.V.:

Chciałbyś studiować w Berlinie i odkryć multikulturową stolicę Niemiec?
Chciałbyś przekonać się jak wygląda życie typowego Berlińczyka?
Jeśli tak – nie zwlekaj! Złóż wniosek o  stypendium w Berlinie!
Oferujemy:

Stypendia DAAD, oferta na rok akademicki 2015/2016

Szanowni Państwo, poniżej znajdą Państwo link do broszury informacyjnej o stypendiach oferowanych przez DAAD w roku akademickim 2015/2016.

Broszura informacyjna

W razie dalszych pytań prosimy o kontak z DAAD w Warszawie, dane kontaktowe znajdzą Państwo na stronie www.daad.pl

Stypendia na studia w Bawarii

BAYHOST ogłasza nabór na roczne stypendia na studia doktoranckie i podyplomowe na bawarskich uczelniach. Stypendium można przedłużać do maksymalnie 3 lat. Termin składania aplikacji mija 1.12.2014. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i pod adresem mailowym doeppe@bayhost.de