Niemcy

Stypendia BAYHOST

Poniżej informacja w j.niemieckim i angielskim:

Stypendia w TU Dresden na krótkie pobyty badawcze

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych TU Dresden ogłasza nabór na stypendia dla doktarantów i młodych doktorów.

Szczegółówe informacje w materiałach do pobrania.

Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie - GFPS

Zapraszamy studentów i doktorantów zainteresowanych mediami na seminarium dziennikarskie "Demokracja w okresie przemian", organizowane przez nas we współpracy z niemieckim stowarzyszenie Jugendpresse Deutschland e. V. Odbędzie się ono w dniach 20-25.08. bieżącego roku w Görlitz - mieście na granicy polsko-niemieckiej. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się studentów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych.

Stypendia Rotary/DAAD na Uniwersytecie w Oldenburgu 2018/2019

Carl von Osietzki University of Oldenburg zaprasza do aplikowania na stypendia na rok akademicki 2018/2019. Termin składania aplikacji mija 29 czerwca 2018.

Szczegółowe informacje w ulotce (do pobrania).

Formularz aplikacyjny (do pobrania).

Stypendia KAAD dla studentów i pracowników naukowych

KAAD zaprasza do składania aplikacji o stypendia na studia i badnaia w Niemczech. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.kaad.de

lub u koordynatora dr.hab. Dariusza Wojtaszyna z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta

Stypendia GFPS

Poniżej plakat z informacjami o stypendiach GFPS na 2017:

Stypendia w Bawarii dla studentów II i III stopnia

Poniżej informacje w j.niemieckim i angielskim:

plakat do pobrania

Stypendia DAAD na rok akademicki 2016/2017

Poniżej link do pobrania broszury informacyjnej o stypendiach DAAD na rok akademicki 2016/2017 dla studentów, doktorantów, abolwentów i pracowników polskich uczelni.

Informacji można również szukać na stronie www.daad.pl

BROSZURA DO POBRANIA

Stypendia KAAD na pobyty naukowe i studyjne w Niemczech

Program stypendialny na rzecz Europy środkowo- Wschodniej Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V KAAD (www.kaad.de) (Katolicka Akademicka Służba Wymiany) zaprasza studentów po ukończonym 6. semestrze studiów, absolwentów i pracowników naukowych do aplikowania o stypendia na pobyty studyjne i naukowe w Niemczec.

Szegółowe informacje (link).

Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie

Zapraszamy na cykl wykładów pod tytułem Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie organizowany wspólnie przez UNiwersytet Wrocławski oraz Technische Universitaet Dresden.

Szczegółówy program dostępny w języku niemieckim na stronie TU Dresden.

Subskrybuj zawartość