Niemcy

Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie - GFPS

Zapraszamy studentów i doktorantów zainteresowanych mediami na seminarium dziennikarskie "Demokracja w okresie przemian", organizowane przez nas we współpracy z niemieckim stowarzyszenie Jugendpresse Deutschland e. V. Odbędzie się ono w dniach 20-25.08. bieżącego roku w Görlitz - mieście na granicy polsko-niemieckiej. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się studentów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych.

Stypendia Rotary/DAAD na Uniwersytecie w Oldenburgu

Carl von Osietzki University of Oldenburg zaprasza do aplikowania na stypendia na rok akademicki 2017/2018. Termin składania aplikacji mija 30 czerwca 2017.

Szczegółowe informacje w ulotce (do pobrania).

Formularz aplikacyjny (do pobrania).

Stypendia KAAD dla studentów i pracowników naukowych

KAAD zaprasza do składania aplikacji o stypendia na studia i badnaia w Niemczech. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.kaad.de

lub u koordynatora dr.hab. Dariusza Wojtaszyna z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta

Stypendia GFPS

Poniżej plakat z informacjami o stypendiach GFPS na 2017:

Stypendia w Bawarii dla studentów II i III stopnia

Poniżej informacje w j.niemieckim i angielskim:

plakat do pobrania

Stypendia DAAD na rok akademicki 2016/2017

Poniżej link do pobrania broszury informacyjnej o stypendiach DAAD na rok akademicki 2016/2017 dla studentów, doktorantów, abolwentów i pracowników polskich uczelni.

Informacji można również szukać na stronie www.daad.pl

BROSZURA DO POBRANIA

Stypendia KAAD na pobyty naukowe i studyjne w Niemczech

Program stypendialny na rzecz Europy środkowo- Wschodniej Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V KAAD (www.kaad.de) (Katolicka Akademicka Służba Wymiany) zaprasza studentów po ukończonym 6. semestrze studiów, absolwentów i pracowników naukowych do aplikowania o stypendia na pobyty studyjne i naukowe w Niemczec.

Szegółowe informacje (link).

Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie

Zapraszamy na cykl wykładów pod tytułem Transformacje – miasta partnerskie Wrocław i Drezno w 25 lat po przełomie organizowany wspólnie przez UNiwersytet Wrocławski oraz Technische Universitaet Dresden.

Szczegółówy program dostępny w języku niemieckim na stronie TU Dresden.

Stypendia dla doktorantów i pracowników w TU Dresden

Poniżej znajdą Państwo ofertę tygodniowych stypendiów dla doktorantów i pracowników Wydziału Filologicznego, Nauk Historycznych i Pedagogicznych (Instytut Psychologii), Nauk Społecznych oraz Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na TU Dresden.

Program Stypendialny Copernicus Berlin

Poniżej znajdą Państwo treść ogłoszenia od organizatora stypendium, stowarzyszenia Copernicus Berlin e.V.:

Chciałbyś studiować w Berlinie i odkryć multikulturową stolicę Niemiec?
Chciałbyś przekonać się jak wygląda życie typowego Berlińczyka?
Jeśli tak – nie zwlekaj! Złóż wniosek o  stypendium w Berlinie!
Oferujemy:

Subskrybuj zawartość