Biuro Współpracy Międzynarodowej

• In September 2017, Institute of International Studies at Charles University in Prague will start a new Joint Master Programme - European Politics and Society: Vaclav Havel Joint Master Programme (EPS) open for EU and non-EU students interested in history, political science and international relations.

• Zapraszamy studentów i doktorantów zainteresowanych mediami na seminarium dziennikarskie "Demokracja w okresie przemian", organizowane przez nas we współpracy z niemieckim stowarzyszenie Jugendpresse Deutschland e. V. Odbędzie się ono w dniach 20-25.08. bieżącego roku w Görlitz - mieście na granicy polsko-niemieckiej. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się studentów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych.

• Ambasada RP w Meksyku zaprasza studentów na praktyki w referacie polityczno-ekonomicznym, kultury, administracji i w konsulacie. Praktyki to okazja do zdobycia nowego doświadczenia, podszkolenia języka hiszpańskiego, zapoznania się z pracą urzędu i specyfiką dyplomacji.

• Carl von Osietzki University of Oldenburg zaprasza do aplikowania na stypendia na rok akademicki 2017/2018. Termin składania aplikacji mija 30 czerwca 2017.

Szczegółowe informacje w ulotce (do pobrania).

Formularz aplikacyjny (do pobrania).

• KAAD zaprasza do składania aplikacji o stypendia na studia i badnaia w Niemczech. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: http://www.kaad.de

lub u koordynatora dr.hab. Dariusza Wojtaszyna z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta

• Poniżej plakat z informacjami o stypendiach GFPS na 2017:

• Poniżej informacja w języku angielskim:

Marie Skłodowska-Curie Actions at the University of Graz (Austria)
    You are a highly qualified and motivated PostDoc looking for funding to do research abroad?

This is how the University of Graz will help you to apply for an Individual Fellowship (IF) within
    the Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCAs):

• Receive up to 400 € for your travelling costs to Austria
    • Attend a free intensive workshop on the application for MSCA – IFs in Graz
    • Boost your chances by getting to know in person your mentor and possibilities