Biuro Współpracy Międzynarodowej

• Erasmus + studia -  wyjazdy w semestrze letnim 2017/2018
    Dodatkowa rekrutacja do 31.10.2107.
    Szczegóły u koordynatora wydziałowego programu Eramus+.

• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprzejmie informuje, że 2 listopada 2017 r. rozpoczyna się kolejny nabór kandydatów na studia doktoranckie w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim    we Florencji (European University Institute – EUI). Szczegółowe informacje na stronie MNiSW.

• Poniżej informacja od organizatorów w j.angielskim.

We wish to communicate to that we currently have some 70% scholarships available (leaving the cost to students at around US$ 1,350 in tuition fees) to programs in São Paulo, hosted in partnership with UNIP - Universidade Paulista, the largest university in Brazil. Every year International Business School-Americas hosts over 1,500 students as they travel to our partner Universities’ campuses to study and experience international business with like-minded colleagues from around the globe.

• In September 2017, Institute of International Studies at Charles University in Prague will start a new Joint Master Programme - European Politics and Society: Vaclav Havel Joint Master Programme (EPS) open for EU and non-EU students interested in history, political science and international relations.

• Zapraszamy studentów i doktorantów zainteresowanych mediami na seminarium dziennikarskie "Demokracja w okresie przemian", organizowane przez nas we współpracy z niemieckim stowarzyszenie Jugendpresse Deutschland e. V. Odbędzie się ono w dniach 20-25.08. bieżącego roku w Görlitz - mieście na granicy polsko-niemieckiej. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się studentów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych.

• Ambasada RP w Meksyku zaprasza studentów na praktyki w referacie polityczno-ekonomicznym, kultury, administracji i w konsulacie. Praktyki to okazja do zdobycia nowego doświadczenia, podszkolenia języka hiszpańskiego, zapoznania się z pracą urzędu i specyfiką dyplomacji.