Polsko-niemieckie seminarium dziennikarskie - GFPS

Zapraszamy studentów i doktorantów zainteresowanych mediami na seminarium dziennikarskie "Demokracja w okresie przemian", organizowane przez nas we współpracy z niemieckim stowarzyszenie Jugendpresse Deutschland e. V. Odbędzie się ono w dniach 20-25.08. bieżącego roku w Görlitz - mieście na granicy polsko-niemieckiej. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania się studentów kierunków: dziennikarstwo, politologia, socjologia, prawo, stosunki międzynarodowe, filologia, ekonomia i pokrewnych.

W jaki sposób funkcjonuje dziennikarstwo międzynarodowe? Czym różni się polska demokracja od niemieckiej i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć? Jakiej chcemy przyszłości dla Europy? Uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tematami związanymi z mediami i społeczeństwem obywatelskim. W polsko-niemieckich parach przygotują artykuły w swoich ojczystych językach na wybrany wspólnie temat. Prace zostaną opublikowane na portalu internetowym politikorange.de prowadzonym przez Jugendpresse Deutschland.

Podczas seminarium odbędą się spotkania z gośćmi ze świata dziennikarstwa, kultury i polityki.  Okazji do poznania działaczy społecznych dostarczy również jednodniowy wyjazd do Wrocławia. Pomocą służyć będą pośrednicy językowi, niemniej wymagana jest znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15.07.2017. Więcej informacji oraz link do formularza zgłoszeniowego znajduje się na stronie http://www.gfps.pl/

Szczegóły:

• miejsce: Jugendherberge „Altstadt”, Görlitz, Niemcy