• Erasmus + studia -  wyjazdy w semestrze letnim 2018/2019

Dodatkowa rekrutacja do 31.10.2018.

Szczegóły u koordynatora wydziałowego programu Eramus+.

• Z powodu szkolenia pracowników w poniedziałek 15.10.2018 Biuro Współpracy Międzynarodowej p.36 (parter) będzie nieczynne. W pilnych sprawach prosimy o kontakt z pracownikami BWM w p.320 (III piętro). Przepraszamy za niedogodności.

Due to staff training on Monday, 15th October 2018 the International Office, room 36 (ground floor) will be closed. In urgent cases please contact International Office staff in room 320 (3rd floor). Sorry for all inconveniences.

Konferencja "Europejki w polityce od czasów nowożytnych do współczesności"/"Europäische Frauen in der politischen Sphäre der Frü

Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytut Historii Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie zapraszają na międzynarodową konferencję "Europejki w polityce od czasów nowożytnych do współczesności"/"Europäische Frauen in der politischen Sphäre der Frühen Neuzeit bis zur Gegenwart", która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 1-2 XII 2016 r.

Organizatorzy konferencji zdecydowali się poruszyć tematykę kobiecej aktywności politycznej w nawiązaniu do 110. rocznicy przyznania kobietom praw wyborczych w Wielkim Księstwie Finlandii -  przełomowego wydarzenia na drodze do zrównania praw kobiet i mężczyzn w Europie.

Seminarium zostanie podzielone na dwa panele doktoranckie, moderowane przez ekspertów (formuła mistrz-uczeń). Doktoranci z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie przedstawią wyniki własnych badań, jak również skomentują wystąpienia innych uczestników.  Referaty zostaną wygłoszone  w językach narodowych, jakkolwiek streszczenia wystąpień w języku angielskim udostępnione zostały w materiałach przedkonferencyjnych.

Konferencji młodych badaczy towarzyszyć będzie dyskusja ekspercka poświęcona warsztatowi historyka dziejów kobiet, a także wykłady otwarte (tłumaczone z języka polskiego na język niemiecki i odwrotnie).

Komitet Organizacyjny

dr hab. Leszek Ziątkowski, prof. UWr.

dr Angelique Leszczawski-Schwerk

mgr Dorota Wiśniewska